Moderator Comeback 2017

Moderators

Pink Team East


Team Holly & Perri


  • Alexis Gomez (American Idol 14)

  • Alex Kandel (The Voice 9)

  • Nolan Neal (The Voice 11)

  • Brenna Yaeger (The Voice 8)



Team Maribel


  • Emily Brooke (American Idol 14)

  • Brittnee Camelle (The Voice 6)

  • Barry Minnifield (The Voice 8)

  • Tarralyn Ramsey (The X Factor 2)



Team Breeana


  • Summer Collins (Rising Star)

  • Luke Edgemon (The Voice 4)

  • Katelyn Read (The Voice 8)

  • Chelsea Sorrell (American Idol 10)



Team Sophia & Maci


  • Brittany Butler (The Voice 7)

  • Jillian Jensen (The X Factor 2 and American Idol 13)

  • Brittany Kennel (The Voice 10)

  • Katherine Winston (American Idol 14)

Pink Team West


Team Dwyar (Ann & Kylie)


  • Jeff Brinkman (The X Factor 3)

  • Biff Gore (The Voice 6)

  • Monika Leigh (The Voice 5)

  • Halle Tomlinson (The Voice 11)



Team Matthewson (Tracia & Hillary)


  • Hanna Ashbrook (The Voice 9)

  • Debra Romer (America’s Got Talent 5)

  • Vance Smith (The Voice 8)

  • Megan Tibbits (Rising Star)



Team Marti


  • Monique Abbadie (The Voice 4)

  • Mary Miranda (The Voice 4)

  • Amy Whitcomb (The Voice 4)

  • Austin Wolfe (American Idol 13)



Team Kendra


  • Victoria Carrier (The X Factor 3)

  • Sarah Darling (Rising Star)

  • Amelia Eisenhauer (American Idol 15)

  • Kaleigh Glanton (The Voice 6)

Purple Team East


Team Donna & Tim


  • Angie Keilhauer (The Voice 10)

  • Brittney Lawrence (The Voice 10)

  • Lexi Luca (The Voice 6)

  • Gabrielle Nicole (Rising Star)


Team Jameson (Kathi & Karly)


  • Krista Hughes (The Voice 9)

  • Kensington Moore (The Voice 7)

  • Cali Tucker (The Voice 6)

  • Natalie Yacovazzi (The Voice 10)



Team Peta & Nadia


  • Abby Celso (The Voice 10)

  • Lina Gaudenzi (The Voice 4)

  • Amanda Lee Peers (The Voice 7)

  • Brielle Von Hugel (American Idol 11)



Team Lanise & Danni


  • Andi & Alex (The Voice 9)

  • Sam Cerniglia (The Voice 5)

  • Jordan Meredith (Duets)

  • Megan Ruger (The Voice 6)

Purple Team West


Team Rachael


  • Shannon Berthiaume (American Idol 14)

  • Andrina Brogden (American Idol 13)

  • Ashley DuBose (The Voice 5)

  • Holly Henry (The Voice 5)



Team Jenny & Tulissa


  • Jessica Childress (The Voice 4)

  • Briana Cuoco (The Voice 5)

  • Ashley Morgan (The Voice 8)

  • Kota Wade (The Voice 9)



Team Thia & Natasha


  • Lindsay Bruce (The Voice 6)

  • Lyndsey Elm (The Voice 9)

  • Morgan Higgins (Rising Star)

  • Maiya Sykes (The Voice 7)



Team Ava & Kymberly


  • Lauren Diaz (The Voice 11)

  • Marrielle Sellars (American Idol 13)

  • Beth Spangler (The Voice 7)

  • Maye Thomas (The Voice 11)

Zinn’s Villains
(formerly Ava Zinn’s Vote for the Worst )

Blue Team East


Team Archibald


  • Deedra Ervin (Rising Star)

  • Karlee Metzger (The Voice 11)

  • Tia Simone (America’s Got Talent 11)

  • Maurice Townsend (American Idol 13)



Team Donbar (Ben & Sonia)


  • Allison Bray (The Voice 7)

  • Jordan Brisbane (American Idol 13)

  • Dave Moisan (The Voice 11)

  • Tara Simon (The X Factor 2)



Team Jacqui


  • Mark Andrew (The Voice 4 and American Idol 14)

  • Andrew DeMuro (The Voice 11)

  • Elaine Gibbs (The X Factor 1)

  • Ta-Tynisa Wilson (American Idol 10)



Team Glenn


  • Moya Angela (America’s Got Talent 11)

  • Dustin’s Dojo (America’s Got Talent 9)

  • Dancing Dylan Wilson (America’s Got Talent 8)

  • TX3 (Rising Star)

Blue Team West


Team Jenna


  • Bria Anai (American Idol 13)

  • Rye Davis (Rising Star)

  • Clarissa Serna (The Voice 6)

  • Peyton Parker (The Voice 10)



Team Bria & Devin


  • Treeva Gibson (The Voice 8)

  • Spencer Lloyd (American Idol 13)

  • Lauren Turner (American Idol 10)

  • Clinton Washington (The Voice 8)



Team Ted


  • Beyond 5 (Rising Star)

  • Lupe Carroll (The Voice 5)

  • Nick Youngerman (The X Factor 2)

Red Team East


Team Steve


  • Blaze Johnson (The Voice 8)

  • Anthony Paul (The Voice 5)

  • Jenna Renae (American Idol 15)

  • Jacob Rummel (The Voice 8)



Team Clark


  • Tim Halperin (American Idol 10)

  • Aaron Marcellus (American Idol 11)

  • Vincent Powell (American Idol 12)

  • Will Roth (Rising Star)



Team Marla


  • Savannah Berry (The Voice 4)

  • Kelli Douglas (The Voice 7)

  • Colin Huntley (Rising Star)

  • Jess Kellner (The Voice 4)



Team Luka & Bill


  • Charlie Askew (American Idol 12)

  • Echo of Animal Gardens (America’s Got Talent 6)

  • Reed Grimm (American Idol 11)

  • Jordan Sasser (American Idol 15)

Red Team West


Team Phil


  • Al Calderon (The X Factor 3)

  • Adam Ezeglian (American Idol 14)

  • Ethan Harris (American Idol 13)

  • Michael Schaivo (The Voice 10)



Team Nadine


  • Noelle Bybee (The Voice 8)

  • Dustin Christensen (The Voice 9)

  • Ryan Innes (The Voice 4)

  • Kenzie Hall (American Idol 13)



Team Kent & Sal


  • Dexter Haygood (The X Factor 1)

  • James Kenney (The X Factor 3)

  • Blaine Long (The Voice 11)

  • Destinee Quinn (The Voice 5)



Team Kye


  • Adam Jaymes (Rising Star)

  • Elihaj Liu (American Idol 12)

  • Lorrie Moore (The X Factor 3)

This site is protected by Comment SPAM Wiper.
%d bloggers like this: